אתיקה בניהול ואחריות

המעבר של החיים, הוא לא מעבר מישור הוא מאוד מצערות כמו כיום, ב כאן ועכשיו, מתגלמים בחברות רבות, בכל הארצות, במיוחד מטריד ונצואלה אותנו, decoupling גדול של ניהול, אתיקה, שערכים אלה אשר אמור להיות ערבים של מוסר, צדק, כבוד, כבוד, יותר, כאשר הוא מכריז ב תווכים שונים, חברות רבות באמצעות ומנהליהם מאשימים מעשי שחיתות, העשרה לא חוקיות, הטיפול רע שלך pernal, ביצועים המאיים על אחריות חברתית של החברה, מעשים אשר להשאיר הרבה לומר, בין היתר. באופן לא מפתיע, לנו תגובה, הצבע, אתיקה חייב להיות חלק החינוך של הפרט ילדותו, בעיקר מחוזק על ידי משפחה השכלה פורמלית. לא ניתן לדמות את הפיתוח. ישנם חוקים אשר קובעים אותה. חוק אחד כזה הוא מה שמכונה "חוק הקציר". הוא זה לנקות או לא, למסוק את מה אתה לזרוע.

מדוע חייבים להכיר כי אם אנחנו רוצים של ניהול יותר מלא, האתיות יעיל חייב להתחיל כעת לחנך על עקרונות אתיים לדורות של מנהלים. אני זוכר, לפני שנים רבות, כאשר הוא לומד הנדסה ITESM במקסיקו מונטריי, בין הנושאים ההזמנה ללמוד, היה חובה כמו עידן של אתיקה מקצועית, שם דגש על ערכי התנהגות, מוסריות, כל אלה נעלות תרגיע את כנות, אחריות, מוסר, כבוד. נושאים, ופשר נרחב עם כל הטווח וההשפעה שלהם. למרבה הצער, באוניברסיטאות שלנו, אפילו בבתי הספר בחינוך העל, אתיקה אינו נחשב, זה מקל על פי התנהגות מניפסטים כי לא נמצא להם, לא להפתיע אותנו, כי הוא כל הזמן להוקיע מעשי שחיתות, הפרות לערער את הקהילה, בעיקר עם חברות לתת את האפשרות כי זה קורה. לשכוח את הרלוונטיות, להגיע שהפיק, לדוגמה, האמנה הכללית (Global דחוס), אשר הוא מכשיר של האומות המאוחדות (האו"ם), אשר הוכרז על ידי המזכיר הכללי של האומות המאוחדות קופי ענאן בהפורום הכלכלי העולמי (פורום דאבוס) במפגש השנתי שלה בשנת 1999. קומפקט יש לו הצלחה גדולה בקרב חברות, איגודים מסחריים, מוסדות החינוך ועמותות, אך הוא כולל גם כבר ביקר לא נתקל האיגוד ההסכם הכללי הוא מכשיר של הצטרפות חינם עבור חברות האיגודים, ארגוני חברה אזרחית, ליישם את העקרונות עשרה אשר משולבים בו אסטרטגיות והפעולות שלהם. הישות כי דבק Global Compact מרצון מחויבים לעבור מימוש עקרונות עשר שלהם פעילות יום יומית, דין וחשבון לחברה, עם פרסום ושקיפות, של התקדמות תהליך יישום זה, דרך הכנת דוחות התקדמות. זכויות האדם עשרה עקרונות עקרון מס ' 1.

תמיכה ולכבד את ההגנה על זכויות האדם. עקרון מס ' 2. לא כמעורבים בהפרת זכויות. מקום העבודה עקרון מס ' 3. תומכים העקרונות של חופש של האגודה ושל איגוד מקצועי הזכות קיבוצי. עקרון מס ' 4. ביעור העבודה בכפייה וחובה. עקרון מס ' 5. לבטל את כל הטפסים של העסקת ילדים. עקרון מס ' 6. ביעור אפליה בגין העסקה, כיבוש. הסביבה עקרון מס ' 7. תמיכה בגישה מניעה לאתגרים סביבתיים. עקרון מס ' 8. לקדם אחריות סביבתית גבוהה יותר. עקרון מס ' 9. לעודד את ההתפתחות ואת דיפוזיה של טכנולוגיות ידידותי לסביבה. נגד השחיתות עקרון מספר 10. עסק צריך לעבוד נגד שחיתות צורותיה, כולל סחיטה, פשע עקרונות אלה עשר צריך כל הזמן להילקח בחשבון כאשר חברות בהערכת מניפסט שיותר אתיקה בפעולה שלה, שירות, אופן ניהול מונעת אשר הוא אגב להפרות להפר אתיקה, אין זה מפתיע, כי חברות רבות מאשימים בשחיתות בונצואלהתמיכה ולכבד את ההגנה על ה זכויות האדם, זיהום הסביבה, זכויות אזורים מתעלל העבודה. מעניין מאוד גם תרומות כי נתון מראש של הטכנולוגיה, הגלובליזציה מה יצר וכן זה יכול לקחת צעד להיות ההתנהגות האתית של שבר, כמו גם פצ'קו מנדוזה מניפסט של ישוע הנרי, טכנולוגיות מידע ותקשורת (טכנולוגיה-ICT) הם פולשים כל האספקטים של הקיום האנושי, הם התחזות אתגרים רציניים על ערכים חברתיים אשר נחשבו שתכונן בחוזקה. זה נכון כי טכנולוגיות המחשוב, אינטרנט ו- World Wide Web יצרו אפשרויות ברמה הכללית, אשר לא היו זמינים בעבר לאנשים או לארגונים. אבל זה נכון גם כי עלו בעיות אתיות חדשות כי השינויים המשפיעים על יחסי אנוש, עקרונות המוסר הבסיסי הצפויות להיכנס לתוקף עמותות שונות ובתרבויות ומוסדות חברתיים. הטכנולוגיות החדשות של החברה מבוססת על מידע ו מחשוב צריך להיות כלי אינטגרציה חברתית, כדי ליצור חברה מגובשת כלול. לכך צריך לשאוף לצמצם את והמפלה וכדי להבטיח גישה כללית למידע ולשירותים. אין ספק כי שותפות זו מציג את הפוטנציאל העצום ויציע הזדמנויות רבות צריך להיות מזוהה, עבורה והיא חיונית לטופס. פיתוח שלהם לא מהווים רק הרחבה של התשתית של מידע ותקשורת. עליך להיות החברה ואת השתתפותית שעובר מעבר technocentric הרעיון לרכוש מימד אנושי שבו ידע משותף מהווה את הבסיס של לכידות חברתית. העולם נתון לשינויים כמעט קבוע, שמקורם טכנולוגיות חדשות. רבים של שינויים אלה יכול להיחשב חיוביים. והם, אין ספק, כמה כבר יהיה בעתיד. אחרים היו מפסידים לאורך התהליך. זה הוביל לשקול מעין דיכוטומיות הקשורים לתהליכים אלה. כך התייחס אלה שיש להם ואלה אשר לא, עשיר במידע מידע-לעניים, העתיקה ואת צעירים, מפותח וכן בפיתוח, המקוונת מקוון, משתמשים ואת המפתחים, אלפבית מחשוב, iliteratos המקומיים מיחשוב, ואת הכללית. ICT נראה כבר מחולקים בחלקים רבים. עם זאת, נכון גם, כי בעיות אתית חדשות כבר יש כבר חרוץ אשר, אשר מתעוררים במהירות שנראה במקרים רבים להתגבר על ההצעה של פתרונות, זה דורש ניתוח particularized היתה המתמקדים בנושאים הקשורים פרטיות, עובדים, מאפיין, אבטחה, בקרת גישה, כוח, גלובליזציה, אחריות מוסרית ומקצועית. * מתייחס הסביבה-empresarial.com-redtelework.com emagister.com רפואית ביינום, טרל וורד, "המחשב אתיקה: בסיסי מושגים, סקירה היסטורית", אנציקלופדיית סטנפורד לפילוסופיה (מהדורת חורף 2001), אדוארד (ש ע) Zalta (עורכת), De George R.T., אתיקה עסקית, Prentice אולם, 1999.