החינוך בעולם של היום

כיום, העולם עוברת רגע קריטי וברורה עלולה לשנות את מהלך ההיסטוריה האנושית לנצח. האדם הקדישה בעשורים האחרונים בעיקר כדי לחפש, לחקור ולפתח דרכים כדי לפשט להקל על הפעילויות שאנו מבצעים בחיי היומיום שלנו. בתהליך זה של ההמצאה והחדשנות שבו פורחת, לכאורה, ההשלכות שתהיה אלה לטווח ארוך של הפרוייקטים על חיינו ולא נבדקו כראוי, עזב הצידה גדולה ההשפעה הסביבתית (אסון אקולוגי הגדולות) לתת עליית כל השינויים האלה, אנחנו סובלים כיום; לנו מותר עצמנו עד הסוף על-ידי ההתרגשות של גילוי דברים חדשים, לנו מותר עצמנו כדי לכסח מאת הברק של טכנולוגיה, מוצרים מדהימים שהושגו, של ציוד חדש מפותחת, ואת האפשרויות הגדול הם הציגו לנו, עדיין אנו ממשיכים לעשות זאת. כך, יום יום שלנו הוא לקיים שלנו "חובות" (לימודים, עבודה, מטפלת בבית, עזרה המשפחה) ואז "ליהנות" זמן פנוי; אנחנו פשוט לאמץ גישה אנוכי למציאות, מחפשים פעילות אשר יסיחו את דעתנו, להירגע אותנו, זה משעשע לנו לשכוח בעיות להתעלם מהדברים באמת משמעותי. בעוד אנו לעולם לא לנו בשיגרה שלנו, עסוק, מהחיים הקדחתניים מדי יום, העולם שלנו סביב מידרדר בהתמדה מבלי tratemossiquiera זו סביבו; לא להיות מספיק עם זה, על-ידי לשאוף מותרות ונסה לצרכים המושרה, פונה אלינו בטיפשות נגד אחרים וטיפוח קנאה, שנאה, חמדנות.. לנו self-destructing.

החברה צריכה שבה אנו מפתחים היום הוא לגמרי מפוצלים, devalued; היא מלמדת את בני-האדם כדי לבטל את שיוך מבעיות אישיות שלהם הורדת נגד מישהו אחר או chaining המגונות ממכר כמו אלכוהול, סמים, וכו '. לחברה יש גם לנו נטען עם דעות קדומות חברתית; אנשים להפלות אותנו שוב ושוב כי יש לנו דתות שונות, מאמינים אידיאלים שונים, סובלים מבעיות בריאות, יש צבע אחר של עור, מוצא אתני, מין, מעמד חברתי, מצב כלכלי, תרבות, בין היתר. עם כל סטיות חברתיות האדם ערכים אלה; יש כבר לאבד סולידריות, ידידות, כנות, כבוד, דו-קיום, הרמוניה, אהבה מוחלפים על-ידי שנאה, חמדנות, קנאה, את tares, אינדיבידואליזם, הרוע… הדרך היחידה למנוע כי החברה תמשיך אז היא דרך נטילת deconciencia; הורים ומורים עליך ערכיות אצל ילדים כדי למנוע את נפילתם המגונות, התמכרויות, להפלות נגד אחרים או להיות חשודים או זדונית. במקום להמשיך לשנות את הסדר הטבעי של הדברים, מחובתנו כדי לתקן את הטעויות כי אנו עדיין עושים. ונצואלה אנו עוברים תהליך של שינויים רדיקלי ומעמיקה הסוציו-פוליטי שאתה מנסה להחליף את המערכת הקפיטליסטית הנוכחי עם מודל חדש כלכלי, פוליטי וקרא חברתית "הסוציאליזם של המאה ה-21".

המדינה מחולקים לשתי קבוצות, עבור או נגד הממשלה הנוכחית; אנחנו מוצאים את עצמנו בלב המחלוקת העיקריות בין שני חזיונות נמצאו, שתי אידיאולוגיות מנוגדות, שבו אינטרסים כלכליים הינם כלולים וכוח. התקשורת גם לקחת צד זה עימות, "לפרש" מידע לפי התאמתו המחנה הפוליטי שלו; אמצעים אלה הם כל כך אחד ספינות בהטעיה זו תרגול, שנוצר על ידי ספקולציות ולנסות לבלבל אותנו לשאול עצמנו ממשות כוזבת. אנחנו יכולים לא מאפשרים לנו אחיזה או להשתמש אותנו, תנו לנו להוביל כמו כבשים, אנחנו לא יכולים לקחת החלטה מבלי לדעת את הנושא, ללא ניתוח המצב היטב. במאבק פוליטי זה עבר מאז ההנפקה של עלבונות, תקיפות פיזיות, עד עימותים חמושים שיוצאים קורבנות חפים מפשע כפי שקרה במהלך אירועי 11 באפריל. עכשיו הנושא השנוי במחלוקת כי הוא שהושחתו הוא חוקתי הרפורמה; אין להמשיך בסכסוך הזה. אנו חייבים להשאיר מאחור כל ההבדלים המפרידות בינינו, כל הדעות הקדומות, כל תחלואי שלנו והחברה להצטרף יחד להתמודד עם בעיות קשות עם המדינה שלנו ואת העולם כולו, וכי צריכים להיפתר קצר או לטווח בינוני, לטווח ארוך שזה יכול להיות מאוחר מדי. אנחנו צריכים לפעול תחת הסלוגן של סולידריות, להצטרף למפלגה צדק, בצע את המטבע של שוויון, תחת השם של ההצלה של הטבע. אנחנו יכולים להמשיך להרוס לנו עצמנו, לוקח אותנו כל קדימה, אבל גם אנחנו יכולים לפתוח את העיניים שלנו, טלטול לנו ידיים, חיבוק אותנו כמו אחים, למנוע כל ייסורים זה ולאחד אותנו בעבודה קשה של בניין המולדת בה נוכל לחיות בהרמוניה, לשמש דוגמה לעולם כולו, להדגים כי אם כולנו שואפים, עלינו לתת לעצמנו, אם זה אפשרי לעשות מה בזמן זה אולי נראה אוטופיחלום ילדות, אשליה נאיבי.