הכוח של הבצל במניעה של סרטן

בצל הם עשירים במגוון סולפידים המספקים הגנה מפני הצמיחה של גידולים. יוון מחקרים הראו כי צריכה גבוהה של בצל ושום מעשים כמו שומר נגד סרטן הקיבה. בצל (חסית cepa) שייך למשפחת שושניים חבצלות, שום, כרישה, בצל, עירית. ישנם יותר מ-600 מינים של הסוג חסית, מופץ ברחבי העולם. צמחים יכולים לשמש מסיסים, ירקות, תבלינים או מוצרים רפואיים.

ישנם יותר מ-120 שימושים שונים תיעד עבור הסוג חסית. הבצל שימש כמרכיב בבישול במשך אלפי שנים על ידי הרבה תרבויות ברחבי העולם. העולם בצל הייצור גדל, אז עכשיו היבול השני הכי חשוב בתחום פירות וירקות לאחר העגבנייה. ישנם זנים רבים של בצלים: אדום, צהוב, לבן וירוק, ולכל אחד יש טעם משלו, מ מאוד חזק כדי מעט מתוק. אפשר לאכול בצל חי, מבושל, מטוגן, יבש או תנור.

הם משמשים בדרך כלל כדי לשפר את הטעם של סלטים, מרקים ומנות אחרות. בצל הם מקור טוב של סיבים, מנגן, מוליבדן, ויטמין B6, חומצה פולית, אשלגן, זרחן ו נחושת. . זה מקור עשיר מאוד של fructo-oligosaccharides, thiosulfinates, סולפידים, sulfoxides ותרכובות גופרית המבשלים אחרים מאופיינים על ידי התוכן העשיר שלהם. Sulfoxides ציסטאין אחראים בעיקר טעם הבצל, גירוי שגורם העיניים לזירוז קורע. Thiosulfinates יש מאפיינים מיקרוביאלית. . זה יעיל נגד חיידקים רבים לרבות Bacillus subtilis, סלמונלה, e. coli. זה לא חזק כמו שום, בגלל תרכובות גופרית בצל הן רבע של רמת נמצאו השום. הבצל מכיל allyl propyl דיסולפידי, בנוסף, בצלים עשירים כרום, מינרל שעוזר תאים להגיב לאינסולין, בנוסף ויטמין C, פלבנואידים ועוד רבים בפרט, קוורצטין אלרג'י. בצל יש מגוון רחב של אפקטים מרפא, הוא זה יכול לשמש לטיפול הצטננות, שיעול, אסטמה, וכדי דוחה חרקים. ברפואה הסינית כבר בשימוש לטיפול אנגינה בחזה, שיעול, bacterial זיהומים ובעיות נשימה. ארגון הבריאות העולמי (מי) עולה כי השימוש של בצלים לטיפול של חוסר תיאבון, כדי למנוע טרשת עורקים. מצד שני, תמציות של בצל מזוהים על ידי מי ככלי סיוע בטיפול של שיעולים, נזלת, אסטמה וברונכיטיס. הם ידועים גם כדי לעזור להפחית עוויתות הסימפונות. תמצית בצל משמש כדי להקטין את האלרגיה המושרה על ידי כיווץ הסמפונות לחולי אסתמה. Oligomers להציג estimulam את הצמיחה של bifidobacteria בריא suprimem הצמיחה של חיידקים מזיקים אל המעי הגס. בנוסף, הם יכולים להפחית את הסיכון של גידולים במעי הגס. ממצאים ניסויים ומחקרים קליניים מעידים שדיסולפידי propyl הזה allyl אחראי על השפעת הפחתת רמות סוכר בדם, להגדיל את כמות האינסולין זמינים. צריכת בצל רגיל מפחית כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה, אשר מסייע במניעת טרשת עורקים ומחלות לב אצל חולי סוכרת, מפחיתה את הסיכון של התקף לב או שבץ. נשים אשר דיאטות עשירים בצל הייתה הנחה של 40% הסיכון לסרטן השחלות. בצל גם לסייע לשמירה על בריאות העצמות, מרמז על מחקר שפורסם היומן של החקלאי, כימיה מזון. זה עשוי להיות מועיל במיוחד עבור נשים הן בסיכון גבוה יותר של אוסטאופורוזיס כאשר הם גיל המעבר. Marcelo Rigotti. DSC. גידולי שדה. .