מה לחפש בעת בחירת קבלן

מה לחפש בעת בחירת הקבלן לבנות אתר? בחברה המודרנית, מנהל פיתוח עסקי של פרויקטים באינטרנט או מנהלי מכירות לרוב עומדים בפני הבחירה של קבלן לבנות החברה באתר. אשר מדגיש מעל הכל צריך לשים לב אם ביקשת פרויקט ליצור אתר אינטרנט? עלות הדבר הראשון שמושך את תשומת הלב ללקוח, זה שווה. תמחור של הפיתוח של האתר יהיה תלוי זמן רב, עלויות הרוחני של מיקום אזורי הסטודיו אינטרנט מהמתחרים באזור מסוים, מספר העובדים, מאלו המשמשים את הקבלן הטכנולוגיה וגורמים רבים אחרים. אז כמה עולה אתר? שאלה זו היא כמעט בלתי אפשרי לענות, כי כל קבלן בעצמו מגדיר את הדמות, תוך התמקדות עצמם, שוק חיצוניים אחרים גורמים, ומתאר לך את זה באופן אישי, או מציין אותו באתר שלך. העלות בפועל של פיתוח האתר, את הרמה הממוצעת של מורכבות יכול לנוע בין 21 000 רובל. עד 210 000 רובל.

תאריכים לא Studio אינטרנט לא יהיה עיצוב לך אתר מאפס. כל שחקן ניסה שלהם נבדק המוכן פתרונות בצורה של ארוז או samopisnyh כמערכות תשלום וללא פיקוח. למעשה, תתבקשו לאסוף באתר אחת מערכות בקרה כאלה. מה זה אומר לאסוף את האתר? משמעות הדבר היא כי קוד השלד, את המסגרת שנקרא, הקבלן כבר שם, אז אם אתה מוכר תכנות כשירות, אתה חייב להבין מה הוא נמכר הרכבה התאמה בלבד, במקום ליצור מאפס. עם חיסכון כזה בפיתוח, פריסה תאריכי לאתר את המורכבות הממוצע של האינטרנט יכול לנוע בין 14 ימים עד 41 ימים.

ניהול מערכת אתה צריך להבין כי מערכת ניהול לעבוד אתה, המנהל שלך או המזכירה שלך. שהוא יעסוק תוכן אם אתה לא קונה את השירות לתמוך באתר. אז טוב להכיר את המערכת ניהול מספק לך עם הקבלן. לתבוע לקבלן, במבט לאחור, בהתבסס על העובדה שאתה לא אוהב את מערכת הבקרה יהיה בלתי אפשרי. כל מערכת ניהול תוכן מאפשרת לערוך את התפריט באתר, להוסיף או להסיר פריטים מתפריט לפעול על החלק הגלוי. העורך המובנה מאפשר לך בנוחות WYSAWYG בסעיף לערוך טקסט. אורח ואכן גורם חשוב מה הם חושבים על האמן בשוק. יש לעיין ביקורות שפורסמה באתר של הסטודיו, או פשוט לחפש ביקורות של הסטודיו אינטרנט באינטרנט. ככלל, האינטרנט, כמו מערכת עם משוב חיובי מאפשר לך לעקוב אחר כל האומדנים של חיוביים ושליליים לאמן מסוים. יכולת לתמוך תמיכה בהמשך מעקב ותחזוקה של האתר הוא גורם חשוב אם אתה מחליט מלא לשלם עבור תחזוקת האתר. לעתים קרובות לאחר תאריך של האתר להרוויח כסף, המוציא לפועל רשאי לסרב מעקב תמיכה או לומר שזה לא מעניין אותו. נקודה זו היא הטובה ביותר לקבוע מראש.