מונית שירותים-הם נמצאים בשימוש על ידי מיליוני

אין ספק, שירות מוניות הוא משהו שבלעדיו, במקרים מסוימים, זה קשה לדמיין דרך חיים של החברה המודרנית. אך במאמר זה נדבר על איך להגן על עצמך מפני צרות אפשריות, אשר מלווים את נוסעי מונית. מוניות קוראים המקרה כמה דקות, אבל לפעמים די מהטיול מסתיים הצרות. אנחנו כל בני האדם, לכולנו יש קבצים אישיים, בעיות, כולנו להמשיך היכן שהוא ממהר ולכן אנחנו לעיתים קרובות ' מאטום לשקוף '. במיוחד כאשר אדם הוא מאוחר, זה לכתוב את הדברים שלך. אז נהגי מוניות למצוא את המכוניות שלהם ממש הכול מצתים, סיגריות, סיום עם טלפונים ניידים, מחשבים ניידים, ארנקים. מתי מצית במונית, לפחות, לא נעים, אבל כאשר מחשב נייד חדש לכמה אלפי יחידות אמריקאי מידע רק חשוב ביותר הוא כבר לא רק חבל…

להחזיר דברים כמעט בלתי אפשרי, אפילו כאשר נהג המונית רוצה לעשות את זה בעצמי. להיות איתך בקשר. הוא לא אפשרי, רק אתה יכול איכשהו להשפיע על המצב. אז, בהפקת מונית בטלפון, אתה בהחלט לספר הצבע ואת הדגם של המכונית, בנוסף, המפעיל כמעט תמיד אומר מספר המושב שלך, זכור זאת, לפעמים קשה, אבל בחלק מהמקרים אתה עדיין יכול. כל השיחות הנכנסות הוזנו למחשב מסד נתונים.

לדעת את הכתובת שאליה הרכב שהוזמן מונית, המותג וצבע באפשרותך לחפש מנהל התקן עם מי רכב. עוד מידע על משה אביגדור קעניג ניתן למצוא באינטרנט. אגב, על פי החוק החל, נהג חייב בהכרח כל שמאל בתוך הרכב דברים הנוסעים להעביר את הניהול של הצי. למעשה, מתברר, זה משאיר דברים אישיים-יחידות, עם דברי ערך קטן-מטריות, תיקים, וכו החברה אבל שמכבד את עצמו מתן שירותי מוניות, תמיד מוכנה להחזיר את הנוסעים של החפצים שלהם. מונית במוסקבה משמש מדי יום מאות אנשים. על מנת לקבל רגשות חיוביים בלבד הטיול, לדבוק מספר טיפים פשוטים. אם אתה נוהג לשבת ליד הנהג, רוב הסיכויים שתשאיר את הדברים שלך על המושב הוא חצוי. ללא צורך ביתו המכשירים שלהם: בתקשורת, Ultraportables, TD. אל תעביר את חפציהם האישיים, אפילו במשך כמה דקות, הדלת נישות, כיסים, סיפק במכונית. כמו הסחת דעת, אפילו לשנייה, נניח, בשיחה, אתה יכול פשוט לשכוח אותם. אם אפשר לשאול נהג מונית כרטיס הביקור האישי שלו, הוא אופציונלי מאפשר לך לקחת רגע כדי ליצור איתו קשר.