מותו של הרוזן של פריז

14 ביולי קיימה מאה ועשר שנות כיבוש הבסטיליה, אירוע מובהקים יכולים להתחבר המהפכה הצרפתית ועל השינויים נהדר שהיא הציגה, כגון הביצוע הסופי של מערכת הייצור הקפיטליסטי, ביטול המונרכיה האבסולוטית. מצד שני, באחד האלה צירופי מקרים של החיים, 20 ביוני, ב- residence משלו Dreux (נורמנדי), תשעים שנה של גיל מתה בווק היחידה המלוכה הצרפתי, הנסיך Henri d´Orleans, רוזן פריז. עם זה נעלם גם, לפחות באופן זמני, כל רצון להחיות את המלוכה באותה מדינה, כמו בנו הבכור, ארל של קלרמון, נשוי עם מארי-תרז, נסיכת וירטמברג, לאחר שיש השאיל את שירותו הצבאי בצבא הצרפתי, הצטרף העולם המופלא של העסק ורוצה אין חלק ממדיניות. . הרוזן של פריז, נולד ב האן הגאלית, ב- 5 ביולי 1908. אביו, דוכס גיז, נשואה איזבל d' Orléans-Bragance או איזבל דה פראנס, הפך ראש הבית של צרפת ו מתחזה לכתר על מותו של דודו, גם הדוכס של אורלינס, בשנת 1926, מי השאיר לא צאצא זכר. Henri d´Orleans נאלץ לעזוב את המדינה מאז, על-פי החוק המפורסם של גלות 1886 היה עונש מוות על "עץ של משפחות והפליה ב צרפת ו כל היורשים ישירה שלה".

הוא רק חזר מולדתם בשנת 1950, כאשר האספה הלאומית החליטה לבטל את החוק הזה. במהלך שהותו בחו ל הוא פרסם שני ספרים ("מסה על הממשלה של מחר", "הפרולטריון") זה שנצברו לו אהדה ב antimonarquicos מדיה, ייסד את העיתון "דואר מלכותי", להפקיד את ניהול החברה כדי אדואר דה לה בנקי. הלאומיות שלו הוביל אותו לשאול, בעקשנות, הממשלה שיתוף לצבא במהלך השנים הראשונות של מלחמת העולם השנייה, למרבה הצער להשגת מטרת מתי זה הוסמך בשנת 1939 לגיון הזרים כמחלקה השני, "תחת השם של Henri Orliac, במקור של ז'נבה, ממוצא שווייצרי"! כאילו זה היה קטן, היה בקבע בשנת 1940. לאחר השבר שלו עם גנרל Petain, החזרה למרוקו במשך זמן מה ואחר כך הולך לחיות בפורטוגל שבו פרסמו הצהרה המפורסם "לוותר זה לארגן את monarchist הצרפתית" ההצהרה שלו שבו הוא הכחיש, לאחר חזרתו, אמר: "כניסה צרפת לא מבינים התנערות האידיאלי אני מייצג". בלי משתתף באופן פעיל בפוליטיקה את דעותיהם, הוא גנב עד 1967, ידועים הידיעון החודשי של מידע, אך בשנת 1965, כאשר כולם שאל אם הגנרל דה גול (מי הרוזן היה נתמך ומתמשכת) יוצגו שוב כמועמד לנשיאות, הלכתי הצע שמו יורשתה של ראש צרפת החופשית. לאחר מכן, רק פעמיים שמאלה יותר הקליט את מחשבותיו לדורות הבאים: מאי 1968, במהלך המפורסם מהפכת הסטודנטים ו, באוגוסט 1970 כאשר צרפת חגגו מאות שנים למותו של San Luis. במהלך מאי המהפכה כתב מכתב במחלוקת הגנרל דה גול, אשר הוא קטן בצילום רנטגן של מחשבתו החברתית: "משמעות עמוקה יותר את ההתקוממות הזאת היא דחייה של חברה כי הוא מתפרק ואת מי לא מתקבלת אך על ידי אלו אשר הצליחו לשמור על ההרשאות שלהם או הם ובזה שלך שבעי אנוכי…

בנייתו מחדש של החברה על בסיסים לא יכול להיות יותר החלום האידיאולוגית, היא הכרח היסטורי. רק אותך, הגנרל, יכול להביא את הטוב עבור צרפת של נסיבות חמורות אלה. המצב אינו כולל אלימות והרפתקאות, זה דורש החלטה פוליטית". קוראת את המכתב הזה לא ספק יש לנו מלא: מותו משאיר חלל ריק ענק בפוליטיקה הצרפתית.