עקרונות של כלבנות

מנקודת מבט כללי יותר, תהליך כלבנות הוא פשוט: יש לך לתגמל את ההתנהגות הרצויה, reprimanding או התעלמות אלה לא רוצה. כיצד ניתן לגמול, לנזוף התנהגויות הכלב שלך בצורה נכונה? תחילה עליך לדעת משהו על התיאוריות של למידה. התניה קלאסית של התניה קלאסית של פבלוב יוצר חיה יכול ללמוד לשייך אות הסביבה שלו דבר או מצב נעים. במילים אחרות: ניתן ללמד את הכלב שלך כדי לשייך צליל או תנועה פרס. נניח כי ברשותך מספר הסיביות קטנה של בשר ביד, הכלב שלך נמצא ליד. אם הכלב שלך יכול להריח או לראות את הבשר, כנראה יהיה קשוב יד שלך מאחר ימתין כדי לקבל אוכל. גם salivará, מפרישות אנזימים העיכול, למרות זאת לא תוכל לראות.

לאחר מכן, באפשרותך לומר “a comer” ולתת הכלב שלך חתיכת בשר. חזור על תהליך זה מספר פעמים. מאוחר יותר, באפשרותך להתקרב הכלב שלך מבלי אוכל ביד, ולומר “a comer”. מגיב הכלב שלך כאילו היית לך לתת חתיכה קטנה של בשר. הקשור אליו comer” “a סדר עם אוכל. יש כבר מותנה הכלב שלך כדי להזמין “a comer”. אופרנטית אופרנטית סקינר יוצר חיה תהיה נטייה לחזור על ההתנהגויות האלה בהם אפקטים מענג. במילים אחרות: יש לך לתגמל את ההתנהגות הרצויה כדי ללמד את כלבכם.

תארו לך לאכול הכלב שלך אתה מקבל הברך עם רגלו הקדמית. לפי זה נראה מצחיק, לתת קצת עוף. יש כבר תמורה התנהגות של הכלב שלך, כך סביר להניח כי אתה נוגע שוב עם הרגל. אם הרצף חוזר על עצמו מספר פעמים, הכלב שלך יגע בך עם הרגל בכל פעם שלשבת ליד השולחן. הכלב שלך או היה מותנה לגעת לך עם הרגל בעוד הם אוכלים. הכחדה של ההתנהגות הכחדה הוא התהליך שבו עוצר אופן פעולה מותנות מתרחש כאשר הוא עוד תמורה. במילים אחרות: אם תפסיק תגמול התנהגות מלומד, הכלב שלך לא יפעל עוד אותו. דמיינו לימד הכלב שלך לשבת בעת מתן “sentado” סדר. אתה נותן חתיכה קטנה של בשר עם כל שאתה מרגיש, אז הוא לומד במהירות. יום אחד שאתה מחליט לא לתגמל התנהגות כזאת שעצירות נוספים, לאחר זמן, הכלב שלך לשבת כל פעם אתה נותן את הסדר. אוהבי התנהגותו היא לא כבר, הכלב שלך למדו לא להגיב יותר את ההזמנה שלך. ניתן דעכה להתנהגותו של ישבו להזמין שם. חיזוק לחיזוק היא התהליך בו מגביר את התדירות של התנהגות בכל פעם שהוא מזכה. הוא העובדה מתגמל הכלב שלך היא מצייתת של סדר או התנהגות שברצונך לקדם. חיזוק חיובי היא לבצע משהו נחמד יקרה עבור הכלב שלך, באותו זמן (או מיד אחרי) הוא מבצע את אופן הפעולה הרצוי. לדוגמה, אתה אומר “sentado”, יושב הכלב שלך. אם תיתן חתיכה קטנה של בשר זמן מי שיושב, כבר מחוזק באופן חיובי את התנהגותם של ישבו על סדר. חיזוק שלילי היא מונעת ממך משהו לא נעים יקרה על הכלב שלך, באותו זמן (o) (מיד לאחר) הוא מבצע את אופן הפעולה הרצוי. לדוגמה, באפשרותך בעדינות לדחוף את הכלב שלך למטה rump (אחורי) עד שהוא מרגיש. אם תיתן דחיפה כאשר הוא יושב, כבר מחוזק sit התנהגות באמצעות חיזוק שלילי. חיזוק חיובי יש מספר יתרונות על פני השלילי. אחד מאוד חשוב הוא כי אין צורך לשלוט באופן פיזי של הכלב שלך. אחרת, לא פחות חשוב, הוא יכול בקלות למחוק פרסים באותו הזמן למנוע הכחדה של התנהגויות מלומד. עיתוי תזמון מתייחס הזמן שעברו מאז הכלב שלך מקרינה על התנהגות עד שתיתן פרס. כלבים בקלות לשייך התנהגות, גמול כאשר הזמן העובר בין השניים הוא קצר. לכן, צריך לחזק את אופן הפעולה של הכלב שלך בהקדם האפשרי. אם אתה נמשכת זמן ארוך מדי כדי להעניק את הפרס, רק מבלבל את גור. רשומה כדי לאמן את הכלב שלך, אתה צריך להיות ברור וקבוע. לדוגמה, יום אחד יוצאים הוא הכיסא, prohíbes יום אחר אתה כדי לעשות זאת, הכלב שלך יהיה מבולבל. ייתכן למד כי ניתן להעלות הכיסא כאשר אינך. אולי לבוא חושב: “Mi האנושי הוא מטורף למחצה. מחר אני אנסה שוב, אולי תאפשר לי subir”. הכללה של התנהגות ההכללה הוא תהליך שבו הכלב שלך לומד לציית ההזמנות שלך במקומות שונים ובמצבים שונים. דמיינו את הכלב שלך שלמד לשבת כאשר אתה שומע את סדר “sentado”. כל ההפעלות של למידה היו אותם בגינה. אם אומר לך “sentado” כאשר הוא נמצא פארק מקרה לא. עדיין חסר הכללה למידה. ההכללה של הכלב שלך היא קלה, למרות עשוי להימשך זמן מה. פשוט לך לחזור על סדרת טיפולים של הכשרה מקומות שונים ומצבים. נא שים לב כי עליך תחילה ללמד התנהגויות ולאחר מכן לבצע את ההכללה. לא ללמד את תרגיל חדש במקומות שונים. רודריגו Trigosso הוא bii ½logo ו מאמן כלבי.? כעת הוא העורך של ערכת הלימוד שבו תוכל למצוא כל informaci�n אתה מחפש ב-.